
Udeliv
Ting til terrassen
Når foråret viser sig, når sommeren folder sig ud og når august og september byder på solrige eftersommerdage, er det lækkert med skønne og smukke ting til haven - et komplet udtryk på den dejlige, grønne og frodige danske sommer.
Hos KAiKU kan du finde fine ting til terrassen eller altanen, og tilbehør som bl.a. lanterner og mange forskellige potter og urtepotter, der kan anvendes udendørs. Når man ser en terrasse i solskin, pyntet med krukker med planter og blomster i grønne nuancer, farvestrålende udtryk og smukke lanterner, så bliver man glad og stemningsfyldt.
Vi sælger også eksklusive havemøbler fra svenske Skargaarden og loungemøbler fra TRIMM Copenhagen. Begge producenter, laver de mest fantastiske og smukke havemøbler, som fuldender sommerterrassens udtryk fuldstændigt.
Sidder du på terrassen om aftenen, kan du varme dig med et af de lækre og varme fleecetæpper fra Karmameju. Se også vores store udvalg af lækre tæpper og plaider. Der er ingen der fryser med et af disse tæpper over skuldre eller ben.
-
Favoritliste
Røros Plaid Bislett, Lemon tart DKK 1.489,00
-
Favoritliste
Røros Plaid Mimi, Tobacco DKK 1.449,00
-
Favoritliste
Røros Plaid Fri, Summer Red DKK 1.449,00
-
Favoritliste
Røros Plaid Fri, Late Fall DKK 1.449,00
-
Favoritliste
Røros Plaid Fri, Grey Day DKK 1.449,00
-
Favoritliste
Røros Syndin Plaid, Glacier DKK 1.479,00
-
Favoritliste
Røros Picnic Plaid, Natur DKK 1.389,00
-
Favoritliste
Røros Syndin Plaid, Cloudberry DKK 1.489,00
-
Favoritliste
Røros Syndin Plaid, Moorland DKK 1.489,00
-
Favoritliste
Røros Syndin Plaid, Slate DKK 1.489,00